Skip to content


Poprawianie współpracy IE7Pro z IE8

IE7Pro jest pluginem poszerzającym możliwości Internet Explorera w wersjach 6, 7 oraz 8. W niektórych momentach jego współpraca z IE8 jest problematyczna. Dotyczy to obsługi nowych funkcji IE8.

Do obecnej wersji IE7Pro 2.4.7 wydanej 16 września 2009 problem z zapisywaniem sesji IE8 do pliku nie został poprawiony. Zapisywana jest sesja tylko z aktywnego procesu iexplore.exe.

Normanie w IE8 podczas przeglądania jest uruchomionych kilka procesów iexplore.exe. ilość ta jest uzależniona od ilości uruchomionych okien IE, ilości wolnej pamięci, ilości zakładek, ich “pokrewieństwa”. Po uruchomieniu IE8 uruchamiane są dwa procesy iexplore.exe, jeden z nich odpowiedzialny jest za okno, drugi za taby, wraz z uruchamianiem kolejnych zakładek ilość procesów się zwiększa. IE8 używa funkcji LCIE (Loosely Coupled IE), która zarządza ilością procesów co powoduje, że w przypadku problemów z jedną zakładką nie powoduje to problemów z całą przeglądarką resetując tylko tab w którym wystąpił problem. Niestety IE7Pro nie wspiera LCIE, co jest powodem części problemów w jego współpracy z IE8.

Nad maksynalną ilością procesów można panować. Przez edycję klucza rejestru: HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main\TabProcGrowth (domyślnie ten klucz nie istnieje).

Poniższy wpis rejestru pozwala na uruchomienie maksymalnie 2 procesów iexplore.exe – jednego dla okna, drugiego dla tabów:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]

“TabProcGrowth”=dword:00000001

Po jego zaaplikowaniu prawidłowo będzie działało zarządzanie przywracaniem sesji w IE7Pro działającym z IE8.

Przy ustawieniu wartości 00000000 okno i taby będą uruchamiać się w tym samym procesie (wyłącza kompletnie LCIE), przy wartości 00000002 uruchomią się maksymalnie 3 procesy – jedno dla okna i dwa dla tabów itd…

źródła:

IE does not resume last browsing session – IE7Pro Forum

Przeglądarka www na sterydach – Ewangelista IT

Opening a New Tab may launch a New Process with Internet Explorer 8.0 – askIE blog

IE8 and Loosely-Coupled IE (LCIE) – IEBlog

Loosely coupled IE (LCIE) and Automatic Crash Recovery  – Spyware Sucks

Posted in Internet Explorer, Windows Client.

Tagged with , , , , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar