Skip to content


Kilka słów o przeprowadzkach projektu:)

Z okazji, że właśnie skończyłem robić mam nadzieję ostatnią przeprowadzkę projektu ITCore postanowiłem podsumować wszystkie poprzednie i powiedzieć trochę o infrastrukturze którą posługujemy się w projekcie.

Zaczęło się od dwóch maszyn stojących w serwerowni niedaleko siedziby polskiego oddziału Microsoft w Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Każda miała po dwa procesory Xeon 2,4GHz , 4GB RAM i niewielki dysk SCSI.

Potem przeprowadzka na pojedyńczy serwer słabszy od tych które mielismy do tej pory. Jeden Xeon 1,8GHz, niespełna 4GB RAM i dysk SCSI. Strasznie mało zasobów jak na potrzeby projektu. Na szczęście  niedługo po tym dostaliśmy trzy dodatkowe maszyny, na których został zainstalowany MOSS każda z nich wypozażona była w Athlona 64 i 2GB RAM. Niedługo potem te nowe maszyny zostały wzmocnione o 2GB pamięci i dołączyła do nich jeszcze jedna identyczna już z 4GB RAM oraz dwie odrobinę słabsze odpowiednio z 1,5GB RAM.

Kiedy wydawało się, że infrastruktura projektu jest już gotowa wydarzyła się pewna nieprzewidziana rzecz. Maszynę pełniącą rolę głównego serwera projektu musieliśmy pożegnać Nie mieliśmy żadnego komputera mogącego go zastąpić. Postanowiłem jego rolę przenieść na wirtualne maszyny i tymczasowo umieścić je na jednym z zimnych serwerów w firmie w której pracuję.

ITCore_01 ITCore_02

Na wiadomość o kolejnej przeprowadzce bardzo się zjeżyłem tym bardziej, że miała ona być bardzo duża. Wszystkie maszyny projektowe miały zostać wysłane do MIC (Microsoft Innovation Centre) w Poznaniu. Dodatkowo miało zostać dołaczone 2 maszyny; serwery na których miały by stanąć wirtualne maszny do tej pory działające w mojej firmie.

Operacja przetransportowania maszyn z Warszawy do Poznania rozpoczęła sie wczesnym rankiem. Około południa komputery były już w Poznaniu. Instalacja była nieco opóźniona, bo pojawiły się problemy natury sieciowej . Całość operacji zakończyła się przesłaniem kilkudziesięciu GB wirtualnych maszyn pomiędzy moją firmą a MIC.

Reasumując. Obecnie infrastruktura projektu składa się z 8 komputerów z czego dwa pełnią rolę serwerów wirtualnych któtre są służą do wymiany danych w projekcie a pozostałych 6 to komputery na których tworzony i testowany jest kod przyszłego portalu. A patrząc inaczej mamy 8 procesorów i 27GB pamięci RAM:) A co najważniejsze podobno żadne przenosiny już nam nie grożą

źródło: własne doświadczenie

Posted in community, general, ITCore, MOSS, personal, tech, Windows Server, Windows Server 2008, WSS.

Tagged with .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar