Skip to content


Jak odnaleźć utracone sterowniki w Windows Vista podczas dodawania nowego urządzenia

Podczas instalacji sterownika do nowego sprzętu (w tym wypadku były to słuchawki Motorola HT820) zaskoczył mnie komunikat: “no driver found for you device” do słuchawek nie był dołączony dodatkowy sterownik a strona internetowa produenta też go nie zawierała. Zacząłem się zastanawiać o co może chodzić. Na innym komputerze z Windows Vista słuchawki zostały wykryte i zainstalowane bez problemu. Czyli problem dotyczył tylko mojego systemu.

Po przeszukaniu sieci znalazłem kilka możliwych przyczyn takiego zachowania systemu. W moim przypadku był to uszkodzony plik INFCACHE.1 w katalogu C:\Windows\inf.

Aby zlikwidować problem należy go usunąć (plik jest chroniony przez prawa dostępu do NTFS). Należy nadać użytkownikowi którym wykonujemy operację (lub jego grupie) prawa do pełnej kontroli nad plikiem po czym plik należy skasować.

Po ponownym wyszukaniu sterownika urządzenie zostało zainstalowane poprawnie (część porad tego problemu proponuje przed tą operacją restart systemu ale nie wykonałem tej operacji).

 

źródła:

własne doświadczenia

eggheadcafe.com

Posted in tech, Techblog, Windows Client, Windows Server, Windows Server 2008, Windows Vista.

Tagged with , , , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar