Skip to content


Vista SP1

Jeszcze parę dni temu z Connecta pobierałem wersję RTM Windows Server 2008 a tu znów kolejne duże pliki do ściągnięcia:)

Otóż pojawiła się wersja finalna Service Packa 1 do Windows Vista. Postanowiłem spróbować. Plik dla wersji x64 waży ponad 700MB.

Instalacja u mnie na laptopie trwała poniżej godziny (Thinkpad T61, Core2Duo 7700, 4GB RAM 5300), podczas niej komputer rebootował się cztery razy. Szczerze się przyznam, że zaczynałem się niepokoić:) patrząc na procenty. Ale udało się.

Po instalacji zauważyłem wyraźne przyś›pieszenie systemu i zmniejszenie obciążenia procesora (z 10-12% w iddle z kilkoma włączonymi aplikacjami do 1-3%) i o wiele mniejsze skrobanie HD czyli mniejsza ilość odwołań IO do rzeczonego urządzenia. Pierwsze kilka godzin ostrego testowania okazały się miłym zaskoczeniem. Zniknęła część problemów ( moj odwieczny problem z wyłączającym się ekranem po obudzeniu uśpionego komputera) i nie pojawiły sie nowe (co mnie cieszy jeszcze bardziej) 🙂 Kolejna ciekawostka, że jak sprawdziłem Windows Experience Index to okazało się, że nieco wzrosła ocena dla pamięci RAM.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego dodatku. Wydaje mi się, że Vista powoli wychodzi z okresu bolesnego ząbkowania. Nie jestem zwolennikiem teorii, że system można instalować produkcyjnie dopiero po wypuszczeniu dla niego pierwszej zbiorczej poprawki ale muszę się zgodzić, że dla Windows Vista jest w tym sporo prawdy:) Używam Windows Vista począwszy od wersji alfa i od ponad 2 lat obserwowałem zmiany jakie zachodziły w systemie. Myślę, że w ciągu ponad roku od premiery system dojrzał.

Connect nie jest dostępny dla wszystkich, ale okazuje się, że można pobrać dodatek nawet nie mając do niego dostępu. Więcej szczegółów we wpisie na blogu ddluka.

źródła:

Connect Pobieranie Windows Beta Programs

Instalacja sp1 Windows Vista by ddluk

Posted in personal, tech, Windows Client, Windows Vista.

Tagged with , , , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar