Skip to content


Zintegrowany na Vista XP SP3 a problem z kluczem

Doszły do mnie głosy, że integracja XP z dodatkiem SP3 przeprowadzana na Windows Vista kończy się niepowodzeniem. Obraz powstały po takiej integracji ma błąd objawiajacy się niemożnością ukończenia procesu instalacji systemu z powodu, że klucz który jest wpisywany w kreatorze jest uznawany za niepoprawny.

Postanowiłem to sprawdzić. Przygotowałem dwa obrazy ze zintegrowanym SP3. Pierwszy został przygotowany na Windows Vista, drugi na Windows XP. Ściągnałem też z Technetu obraz Windows XP Retail ze zintegrowanym już dodatkiem SP3.

Rozpocząłem istalację na trzech wirtualnych maszynach. Rzeczywiście obraz przygotowany na Windows Vista okazał się nieudany i nie uznawał za prawidłowy wpisywany przeze mnie klucz. Na systemie integrowanym na Windows XP problem nie wystąpił podobnie jak na instalacji z płyty przygotowanej przez Microsoft.

Przy okazji warto zauważyć jedna zmianę jaka zaszła w instalatorze XP SP3. Aby zainstalować system z płyty Retail nie trzeba podawać klucza produktu, można to zrobić później. Co pewnie ucieszy wielu administratorów instalujących systemy z nośników OEM lub ułatwi im przygotowanie instalacji nienadzorowanych.

żródło: własne doświadczenia

Posted in tech, Windows Client, Windows Vista, Windows XP.

Tagged with , , , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar