Skip to content


Zintegrowany na Vista XP SP3 a problem z kluczem

Doszły do mnie głosy, że integracja XP z dodatkiem SP3 przeprowadzana na Windows Vista kończy się niepowodzeniem. Obraz powstały po takiej integracji ma błąd objawiajacy się niemożnością ukończenia procesu instalacji systemu z powodu, że klucz który jest wpisywany w kreatorze jest uznawany za niepoprawny.

Postanowiłem to sprawdzić. Przygotowałem dwa obrazy ze zintegrowanym SP3. Pierwszy został przygotowany na Windows Vista, drugi na Windows XP. Ściągnałem też z Technetu obraz Windows XP Retail ze zintegrowanym już dodatkiem SP3.

Rozpocząłem istalację na trzech wirtualnych maszynach. Rzeczywiście obraz przygotowany na Windows Vista okazał się nieudany i nie uznawał za prawidłowy wpisywany przeze mnie klucz. Na systemie integrowanym na Windows XP problem nie wystąpił podobnie jak na instalacji z płyty przygotowanej przez Microsoft.

Przy okazji warto zauważyć jedna zmianę jaka zaszła w instalatorze XP SP3. Aby zainstalować system z płyty Retail nie trzeba podawać klucza produktu, można to zrobić później. Co pewnie ucieszy wielu administratorów instalujących systemy z nośników OEM lub ułatwi im przygotowanie instalacji nienadzorowanych.

żródło: własne doświadczenia

Posted in tech, Windows Client, Windows Vista, Windows XP.

Tagged with , , , .


One Response

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

  1. Robert Stuczynski says

    Niestety to prawda. Troche szkoda Twojego czasu jesli to sprawdzales bo problem juz od jakiegos czasu powszechnie opisywany. Ehhh ta Vista 😉Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar