Skip to content


Upgrade TFS 2005 do wersji 2008 (uwaga będzie seria)

Nadszedł czas na upgrade Team Foundadion Server z poczciwej wersji 2005 (temu kto przebrnał przez instalację tego systemu ten na pewno ma dużą cierpliwość) na nową (no może już nie taką brand new shine, bo wydano już SP1) wersję 2008.

W następnych kilku wątkach opiszę procedurę jaką wykonałem. Spotkałem w sieci sporo scenariuszy tej operacji ale zawarte w nich informacje były na tyle sprzeczne, że postanowiłem opisać je dla siebie sam:) – ku pamięci.

Firma w której pracuje zajmuje się produkcją rozwiązań softwareowych. Programiści dojrzeli do zmiany środowiska do Visual Studio 2008 (dojrzewanie trochę trwało, bo jest ich kilkuset i prowadzą ponad setkę projektów). Nie będę opisywał zmian w funkcjonaloności TFS w wersji 2008, bo akurat ta jest dobrze opisana na stoinach Microsoft skupię się na stronie technicznej tej operacji.

źródła: własne doświadczenia

Posted in ku pamięci, tech, Techblog, TFS, Windows Server.

Tagged with , , , , .


4 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

 1. notepad of Karol Stilger says

  Ku pamięci: VSTS TFS – problem z Data WareHousePo upgrade Team Foundataion Server do wersji 2008, który został opisany tutaj. Przez długi czas z serwerem nie było problemów. Developerzy pracowali w spokoju, PMowie robili to co powinni – po prostu bajka:)
  Ostatnio w logach zaczęły pojawi[…]

 2. notepad of Karol Stilger says

  Ku pamięci: VSTS TFS jak przenieść bazę TFSWarehouse w inne miejsce (przydatne dla każdej innej bazy Microsoft SQL Server)Parę dni temu opisałem w jaki sposób rozwiązałem

  problem z Data WareHouse w TFS. Napisałem, że pewna rzecz
  związana z konfiguracją SQL Servera utrudniła mi zadanie.Problem jest dość
  błahy ale w konfiguracji która u mnie działa […]

 3. Jaket Parka says

  great issues altogether, you just gained a new reader.
  What could you recommend about your publish that you made some days in the past?
  Any sure….?

Continuing the Discussion

 1. Ku pamięci: VSTS TFS – problem z Data WareHouse - notepad of Karol Stilger linked to this post on 11/07/2009

  […] general, ku pamięci, tech Po upgrade Team Foundation Server do wersji 2008, który został opisany tutaj. Przez długi czas z serwerem nie było problemów. Developerzy pracowali w spokoju, PMowie robili […]Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar