Skip to content


Windows 7 Build 6801 impresja

Co siedzi w tym buildzie Windows Seven? Na pewno nie zaskoczy nas pulpitem. Chociaż i tutaj są pewne nowości.

Windows 7 Build 6801 what's new 1 Windows 7 Build 6801 what's new 2 Windows 7 Build 6801 what's new 3 Windows 7 Build 6801 what's new 4

Nieco inaczej wyglądają aplikacje narzędziowe, konfigurator tematów pulpitu, od razu dostępny jest power shell wraz z ISE (w tej wersji jest również klasyczne cmd)

Windows 7 Build 6801 what's new 5 Windows 7 Build 6801 what's new 6

W zarządzaniu dyskami czekają niespodzianki, przy domyślnym partycjonowaniu na początku dysku tworzona jest partycja rozruchowa która umożliwia stosowanie BitLockera (myślę, że teraz BitLocker wreszczie będzie miał szansę trafić pod strzechy – do tej pory przeciętny użytkownik dowiadując się, że może zaszyfrować BitLockerem dysk kapitulował przy konieczności zmiany w partycjonowaniu dysku), drugą nowością jest możliwość tworzenia plików VHD i późniejsze montowanie ich lub plików VHD używanych na Virtual PC lub Hyper-V (dostępne są dwie możliwości – tylko do odczytu i z zapisem).

Windows 7 Build 6801 what's new 7

Etykietki:) i dwa ficzery które umknęły mi na poprzednich screenach – zmodyfikowany systemowy tray i foldery libraries służące do organizacji plików.

Jeszcze trochę o kompatybilności: zainstalowałem kilka aplikacji i nie zauważyłem problemów. Programy działające pod Windows Vista działają również z tym buildem 7. Podobnie jest ze sterownikami (w ciagu kilku dni opiszę zachowanie się systemu podczas pracy – w tej chwili używam tej wersji systemu na dwóch laptopach które dość intensywnie używam). Nie ma się czemu dziwić, pod maską tego buldu znajduje się praktycznie ta sama wersja kernela który działa w Vista. Zgodnie z tym co pubilikowane jest w sieci dopiero wersja alfa2 będzie miała nową wersję kernela oznaczoną jako 7.0.

 

żródła: własne doświadczenia

Posted in tech, Techblog, Windows 7, Windows Client.

Tagged with , , , , , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar