Skip to content


TFS 2008 czynności po upgrade i testy (Upgrade TFS 2005 do wersji 2008 cz. 4/4)

Pora na weryfikację upgradu:

http://localhost:8080/services/v1.0/Registration.asmx – uwaga: działa tylko z komputera lokalnego

wybranie GetRegistrationEntries następnie Invoke , jeśli w pliku XML który się pojawił jest sekcja: <Type>vstfs</Type> i znajdują się w niej dane znaczy, że upgrade został przerowadzony pomyślnie.

Nie pora to jeszcze na otwieranie szampana, posostało jeszcze zainstalowanie Web Explorera i ewentualnie innych dodatków a po tym aktualizacja WSS do wersji 3.0.

Nie każdy zna Visual Studio Team System Web Access ale myślę, że warto zapoznać się z tym narzędziem. Nie zawsze jest potrzeba uruchamiania środowiska programistycznego, by sprawdzić co się zmieniło w projekcie:) Istalacja jest bardzo prosta. Domyslnie dostęp do narzędzia jest przez przeglądarkę internetową pod adresem http://localhost:808/

Jeśli wymagane są inne dodatki to TFS warto sprawdzić, czy są kompatybilne z wersją 2008.

Żeby nie było tak cukierkowo na koniec zostawiłem najbardziej problematyczny proces: Podniesienie wersji WSS z 2.0 na 3.0.

Najbardziej problematyczny, bo chyba nawet zespół produktowy tak myślał nie automatyzując tego procesu w instalatorze TFS 2008.

Polecam zapoznanie się z tym artykułem, który mimo tego, że szczegółowo opisuje tę wbrew pozosrom skomplikowaną procedurę – w momencie pisania artykułu najnowszą wersją WSS była wersja 3.0 SP1 – polecam jej użycie (chyba, że jest już nowsza).

Polecam ponowne wykonanie backupu baz danych i serwera aplikacji. Z własnego doświadczenia wiem, że dość często podczas operacji zmianay wersji WSS występuje problem. Szczegolnie jeśli baza danych SharePointa ma powyżej 100GB. Wtedy usługa ją uaktualniająca potrafi się zawiesić. Jednak nawet podczas jej prawidłowego działania trudno jest ustalić czy ona działa czy już nie:) Dla nerwowych proponuję przy bazie większej niż 100GB parugodzinny spacer.

Jeśli operacja się powiodła – gratulacje, jeśli nie to proponuję powrót do ostatniego zbackupowanego etapu. I zastanowienie się co poszło nie tak.

Kilka uwag:

Team Explorer 2005 jest kompatybiny z TFS 2008 ale ma ograniczoną funkcjonalność (miedy innymi nie można za jego pomoca zakładać nowych projektów, zanim nie doinstalujemy hotfixa KB932544) Polecam zainstalowanie nowego Visual Studio Team System 2008 Team Explorer.

Na pewno znacie narzędzie Visual Studio Team System 2008 Team Foundation Server Power Tools -potrafi oszczędzić administratorowi sporo czasu np przy nadawaniu uprawnienień:) Pozwala uniknąć zmieniania uprawnień w trzech różnych miejscach.

VS2008TFS

żródła: własne doświadczenia i lektura dokumentacji na MSDN

Posted in tech, Techblog, TFS, Windows Server.

Tagged with , , , , , , , , , , , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar