Skip to content


Porównanie usług Live SkyDrive, Live Sync i Live Mesh

Ostatnio Live udostępnił sporo nowych usług miedzy innymi: Live SkyDrive, Live Sync i Live Mesh. Wszystkie trzy są bezpłatne. Warto by było zebrać w jednym miejscu cechy tych trzech usług aby je porównać:

Windows Live SkyDrive

Jest to onlinowy dysk w którym można składowac dokumenty, zdjęcia i inne pliki. Dostęp do usługi nie wymaga instalacji dodatkowego oprogramowania i jest możliwy przez przeglądarkę internetową.

SkyDrive 

Usługa daje 25GB miejsca na pliki, maksymalny rozmiar pliku to 50MB. Każdy folder załozony na SkyDrive ma oddzielny URL i możliwość ustawienia dostępu do plików przez innych użytkowników.

Windows Live Sync

To zestaw onlinowego dysku i aplikacji która umożliwia synchronizację plików i folderów pomiędzy komputerami w róźnych lokalizacjach. Kolejna funkcja to możliwość dostępu do plików za pomocą przeglądarki internetowej bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania. Usługa wcześniej była znana jako FolderShare.

Live Sync

Usługa umożliwa synchronizowanie do 20 folderów zawierajacych do 20000 plików każdy. Pojedyńczy plik nie może być większy niż 4GB. Możliwe definiowanie dostępu do plików dla innych użytkowników. Aplikacja do obsługi jest dostępna na Windows, Mac i Windows Mobile.

Live Mesh

Umożliwia wszystko to co Live Sync a dodatkowo jeszcze 2 rzeczy: internetowy dysk na którym składowane są pliki i możliwość zdalnego dostępu do swoich komputerów.

Live Mesh 

Usługa zapewnia 5GB miejsca na pliki. Aplikacja do obsługi jest dostępna na Windows, Mac i Windows Mobile (wersja na WM w tej chwili nie umożliwia zdalnego dostępu do komputera). Do tego istnieje możliwość budowania własnych aplikacji w oparciu o Live Mesh.

źródła

Windows Live SkyDrive

Windows Live Sync

Live Mesh

Posted in tech, Techblog, Windows Client, Windows Live.

Tagged with , , , , , .


8 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

 1. Karol Stilger says

  @Marcin: oby:)

 2. Marcin Górny says

  @ Robert – Dodajesz dany folder jako Folder Live Mesh , następnie jeśli otworzysz ten folder pojawi ci się takie specjalne "menu"/"okno" po prawej stronie gdzie będziesz miał opcje "Members" klikasz na to a następnie na "Invite"@Karol… jest szansa że i Mesh zostanie "upgrejdowany" do 25GB

 3. Konrad says

  dzięki wielkie za proste wyjaśnienie co jest do czego 🙂 póki co tylko ze skydrive korzystałem i chyba przy tym pozostanęPozdrawiam

 4. Robert Stuczynski says

  > Windows Live Sync – Możliwe definiowanie dostępu do plików dla innych użytkowników> Live Mesh – Umożliwia wszystko to co Live Sync Jak w Live Mesh udostepnic cos dla innych uzytkonikow?

 5. Karol Stilger says

  niektóre rozwiazania nie maja górnej granicy: livedrive.com – może być ciekawie:)

 6. Robert Stuczynski says

  thxco do 25 GB to jak zwykle kwestia czasu i tego co zrobi konkurencja w podobnych rozwiazaniach

 7. Karol Stilger says

  Co do oficjalnego klienta to rzeczywiście nie jest on dostępny publicznie. Jakiś czas temu trafiłem na wczesną wersję tego oprogramowania.

 8. Adam says

  Wydaje mi się, że Windows Live Sync nie ma klienta na Windows Mobile (przynajmniej mnie nie udało się takowego znaleźć). Z moich prób wynika też, że niestety ale nie mamy możliwości synchronizacji przez stronę www. Jest jednak możliwość zakładania z PDA katalogów na PC.Natomiast Windows Live Mesh posiada już klienta Mobilnego – działa i ma się dobrze.Stan na 2 stycznia 2009Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar