Skip to content


Live Mesh w akcji, czyli jak synchronizować folder pomiędzy kilkoma komputerami w różnych lokalizacjach (na przykładzie Favorites)

Do tej pory nie miałem problemów z synchronizowaniem zakładek w przeglądarce:) – używałem Opery, ostatnio coraz częściej używam też IE8 i bardzo brakuje mi tej funkcjonalności.

Co prawda można użyć http://favorites.live.com/ lub Toolbara do IE z pakietu Live Beta ale oba te narzędzia działają jakoś kulawo;) Do tego toolbar, żeby się synchronizowac musi zabierać cenne miejsce na ekranie:)

Jakie inne rozwiązanie? – Live Mesh – opisałem to narzędzie w tym wpisie tuż po pierwszych wzmiankach o nim. Napomknąłem też, że jest wersja mobilna.

Po zainstalowaniu aplikacji i zalogowaniu się za pomocą Live ID należy przejść za pomocą exploratora do folderu domowego użytkownika. Prawoklik na Favorites i z menu kontekstowego wybrać: “Add folder to Live Mesh”. Pokaże się okno akcepatcji:

fav_mesh_1

Wciskamy OK, po czym pokazuje się przez chilę komunikat o tworzeniu folderu Live Mesh. Kilka chwil po tym powinniśmy mieć zsynchronizowane ulubione ze zdajnym Live Desktopem.

Aby dodać folder z Live Desktop na innym komputerze (korzystać z przez chwilą udostępnionych ulubionych na innej maszynie) należy też na niej zainstalować klienta Live Mesh i zalogować się za pomocą Live ID. Po tym przywołać z traya ikonkę Live Mesh i wybrać zakładkę “Manage Folders”:

fav_mesh_2 

“Favorites” ma ikonkę skrótu – wskazującą, że ten folder jeszcze nie jest synchronizowany na tym komuterze, klikamy na niego:

fav_mesh_3

Pokazuje się okno gdzie wskazujemy lokalizację docelowego folderu (uwaga domyślnie pokazuje na pulpit). Wybieramy “Browse” i wskazujemy folder gdzie są składowane w tej chwili ulubione a następnie akceptujemy. Docelowa lokalizacja powinna wyglądać mniej więcej tak:

fav_mesh_4

Przyciskamy OK a następnie akceptujemy informację o mergowaniu zawartości katalogów (Jeśli nie chcemy aby katalogi zostały zmergowane a chcemy ściągnąć tylko zawartość z Live Desktop należy przez tym momentem wyczyścić zawartość folderu Favorites.

fav_mesh_5

Po akceptacji powinna się pokazać przez krótką chwilę informacja o połaczeniu do Live Desktop i parę chwil później powinna rozpocząć się synchronizacja.

źródło: własne doświadczenia

Posted in Internet Explorer, tech, Techblog, Windows Client, Windows Live.

Tagged with , , , , , .


7 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

 1. Chaos says

  Można też użyć powiedzmy dropboxa (https://www.getdropbox.com/)

 2. Karol Stilger says

  @Chaos: Można też livedrive.com ale mesh ma ten plus, że można pisać pod niego aplikacje.

 3. t says

  mesh bardzo mi sie podoba
  ale poczekam na jakies aplikacje pod niego

 4. dzinks says

  Tylko mogli by wprowadzić obsługę proxy. W mojej firmie nie przechodzi 🙁

 5. Karol Stilger says

  @dzinks: obsługa proxy jest, dokładnie ta sama co dla IE.

 6. dzinks says

  Jednak coś mi nie gra. Czy LiveMash kontaktuje się na jakiś specyficznych portach?

 7. Karol Stilger says

  Mesh wykorzystuje połaczenie HTTPS zgodnie z ustawieniami PROXY w IE. Możliwe, że w Twojej sieci firmowej jest to w jakiś sposób blokowane.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar