Skip to content


Live Mesh w akcji, czyli jak synchronizować folder pomiędzy kilkoma komputerami w różnych lokalizacjach (na przykładzie Favorites)

Do tej pory nie miałem problemów z synchronizowaniem zakładek w przeglądarce:) – używałem Opery, ostatnio coraz częściej używam też IE8 i bardzo brakuje mi tej funkcjonalności.

Co prawda można użyć http://favorites.live.com/ lub Toolbara do IE z pakietu Live Beta ale oba te narzędzia działają jakoś kulawo;) Do tego toolbar, żeby się synchronizowac musi zabierać cenne miejsce na ekranie:)

Jakie inne rozwiązanie? – Live Mesh – opisałem to narzędzie w tym wpisie tuż po pierwszych wzmiankach o nim. Napomknąłem też, że jest wersja mobilna.

Po zainstalowaniu aplikacji i zalogowaniu się za pomocą Live ID należy przejść za pomocą exploratora do folderu domowego użytkownika. Prawoklik na Favorites i z menu kontekstowego wybrać: “Add folder to Live Mesh”. Pokaże się okno akcepatcji:

fav_mesh_1

Wciskamy OK, po czym pokazuje się przez chilę komunikat o tworzeniu folderu Live Mesh. Kilka chwil po tym powinniśmy mieć zsynchronizowane ulubione ze zdajnym Live Desktopem.

Aby dodać folder z Live Desktop na innym komputerze (korzystać z przez chwilą udostępnionych ulubionych na innej maszynie) należy też na niej zainstalować klienta Live Mesh i zalogować się za pomocą Live ID. Po tym przywołać z traya ikonkę Live Mesh i wybrać zakładkę “Manage Folders”:

fav_mesh_2 

“Favorites” ma ikonkę skrótu – wskazującą, że ten folder jeszcze nie jest synchronizowany na tym komuterze, klikamy na niego:

fav_mesh_3

Pokazuje się okno gdzie wskazujemy lokalizację docelowego folderu (uwaga domyślnie pokazuje na pulpit). Wybieramy “Browse” i wskazujemy folder gdzie są składowane w tej chwili ulubione a następnie akceptujemy. Docelowa lokalizacja powinna wyglądać mniej więcej tak:

fav_mesh_4

Przyciskamy OK a następnie akceptujemy informację o mergowaniu zawartości katalogów (Jeśli nie chcemy aby katalogi zostały zmergowane a chcemy ściągnąć tylko zawartość z Live Desktop należy przez tym momentem wyczyścić zawartość folderu Favorites.

fav_mesh_5

Po akceptacji powinna się pokazać przez krótką chwilę informacja o połaczeniu do Live Desktop i parę chwil później powinna rozpocząć się synchronizacja.

źródło: własne doświadczenia

Posted in Internet Explorer, tech, Techblog, Windows Client, Windows Live.

Tagged with , , , , , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar