Skip to content


Instalacja Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2 w plikach VHD

Na łamach serwisu WSS.pl ukazał się artykuł prezentujący bardzo interesującą funkcjonalność jaka pojawiła się w Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2. Chodzi o instalacje i uruchomienie tych systemów z wirtualnych dysków opatych o pliki VHD.

Jest ona szczególnie ważna dla osób, które potrzebują kilku zainstalowanych systemów, ale z różnych powodów nie chcą testować rozwiązań wyłącznie w środowiskach wirtualnych. Dla części użytkowników, szczególnie tych mniej obeznanych z komputerami, na pewno ważne będzie też to, że do uruchamiania kilku systemów nie jest już konieczne dzielenie dysku fizycznego na kilka partycji ponadto można w ten sposób ominąć ograniczenia w ilości partycji podstawowych i aktywnych.

Autorem artykułu jest Robert Stuczyński polski MVP.

Zapraszam do przeczytania.

źródło: Instalacja Windows 7 oraz Windows Server 2008 R2 w plikach VHD – artykuł na WSS.pl

Posted in general, tech, Techblog, Windows 7, Windows Client, Windows Server, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2.

Tagged with , , , , , , , .


One Response

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

  1. notepad of Karol Stilger says

    Bootowanie z VHD systemów Windows 7 i Windows Server 2008 R2Windows 7 i Windows Server 2008 R2 dostarczają nową możliwość instalcji systemu. Instalacja systemu na fizycznej maszynie do pliku VHD.
    Rozwiązanie wspiera tylko bootloader Windows 7/2008 R2. Jednak można z niego skorzystać instalując syst[…]Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar