Skip to content


Wydajność Windows 7 w porównaniu do XP i Vista

Przed paroma dniami na ZDNet trafiłem na artykuł porównujący wydajność Windows 7, Vista i XP na trzech konfiguracjach sprzętowych(Low End, Mobile, Hi End).

Z testów wynika, że Windows 7 startuje najszybciej na każdej testowanej konfiguracji. Lepiej niż w Viście zostało ocenione zarządzanie pamięcią. Warto zauważyć bardziej kulturalnie zachowujący się SuperFetch.

win7_tg_startup_he2 win7_tg_startup_le2

Testy prowadzone za pomocą PCMark Ventage na konfiguracji najmocniejszej i najsłabszej jednoznacznie wskazują na większą wydajność  Windows 7 w porównaniu z Vistą.

win7_tg_pcmark_he2 win7_tg_pcmark_le2

Zachęcam do zapoznania sie z artykułem podczas czekania na Windows 7 RTM.

źródło: Benchmarks: Windows 7 RTM versus Vista, XP – ZDNet

Posted in Windows 7, Windows Client, Windows Vista, Windows XP.

Tagged with , , , , .


7 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

 1. Zygmunt says

  Od początku mam takie wrażenie 🙂 Co prawda, z różnych względów muszę korzystać równolegle z Visty, ale… może powoli przymierzę się do całkowitego przejścia na Windows 7? 🙂

 2. Karol Stilger says

  Microsoft odrobił po prostu lekcje. Mam nadzieję, że nie przysiądzie na laurach. Warto pamiętać, że bardzo dużo poprawionych błędów to wynik współpracy z testerami zgłaszającymi swoje uwagi.

 3. dr boczek says

  ja akurat nie zwracam na wyniki testów wydajności, w przypadku win7 róznicę widać codziennej pracy. Zainstalowałem kumplowi i dziewczynie win7, w dwóch różnych architektuach, obie doskonale się spisują. żadnych, absolutnie żadnych problemów ze stabilnością, wydajnością.

  Wszystkim polecam. Szkoda że tego samego o Viście nie można było powiedzieć.

 4. Karol Stilger says

  Tak, Windows Vista wypada bardzo blado przy Windows 7

 5. jack says

  mam jedno pytanko co macie na mysli problemy z wydajnoscia..ja nie rozumiem jesli instaluje np win 7 zalanczam neta i to razem zzera 1 giga (przy wylaczonych zbednych aplikacjach)pamieci a przy zmodyfikowanym xp jest to zaledwie 300 mega..
  takze nie piszcie ze windows jest stabilny tylko dla tego ze ze widac pulpit bo to paranoja
  wlacz sobie np gta4 na xp i na win 7 i porownaj sobie fps 😀 spedzilem juz 2 lata na szukanie idealnego windowsa z tych dostepnych idealny to dla mnie ten ktory najmniej zamula..obecnie jestem prawie przekonany do zainstalowania albo xp 64 albo dwoch systemow na jednym komputerze xp 32 i xp 64
  moj spzret athlon II x3 440 3.0 ghz 2x (dual chanel 2x2ghz ram) = 8 giga ramu grafika ati radeon 3650 1ghz pci express

 6. Userek says

  Windows7 wg. mnie ma za duże wymagania. XP w porównaniu do 7 podczas grania sprawuje się – przynajmniej w moim wypadku – lepiej. Owszem 7 ma lepszy wygląd wiele nowych funkcji ale ja wole system którym to ja kieruje a nie system mną.

 7. mirronn says

  Ja widziałem kiedyś testy 3dmark i ten sam sprzęt na windowsie 7 miał więcej fps niż na win xp.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar