Skip to content


Ku pamięci: Naprawa schowka w sesji RDP

Bardzo dużo pracuję używając zdalnego pulpitu. Do łączenia używam systemowego klienta jak i innych narzędzi (mRemote a ostatnio vissionapp Remote Desktop 2010). Bez usługi zdalnego pulpitu właściwie trudno wyobrazić mi sobie zdalną pracę z Windowsami.

Jednak od czasu do czasu używanie RDP potrafi być naprawdę denerwujące.

Zdarza mi się doświadczać problemu z tym, że przestaje działać schowek pomiędzy maszyną z której się łączę z maszyną docelową. Uniemożliwia to przeprowadzenie kopiowania i wklejania treści. Niestety problem jest na tyle losowy, że nie udało mi się znaleźć jego przyczyny. Udało mi się za to w Internecie wyszperać rozwiązanie.

Zamknięcie i ponowne uruchomienie procesu rdpclip na zdalnej maszynie powoduje, że schowek wraca do poprawnego działania. Przykład tej operacji:

taskkill.exe /im rdpclip.exe & rdpclip.exe

Przydatne może się również okazać dodanie dodatkowo przełącznika /f, wymuszającego zamknięcie opornego procesu. Więcej informacji w opisie polecenia taskkill.

źródła:

Fix Cut And Paste Problems With Remote Desktop – Random Stuff About Software

Taskkill – Technet

Posted in ku pamięci, Windows 7, Windows Client, Windows Server, Windows Server 2003, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Vista, Windows XP.

Tagged with , , , , , , , , , , , , , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar