Skip to content


SP1 dla Windows 7 i Windows Server 2008 R2 – garść informacji

Co będzie nowego w SP1 dla Windows 7?

Nic:) SP1 dla Windows 7 nie będzie zawierał żadnych nowych funkcjonalności. Zawierał będzie tylko poprawki do bieżących funkcji. Poprawka SP1 dla Windows 7, jest oczywiście rollupem wszystkich poprzednich poprawek.

Za to SP1 dla Windows Server 2008 R2 będzie zawierać za to nowe funkcjonalności:

Remote FX – w największym skrócie jest to lepsze wsparcie dla obsługi video i aplikacji 3D w sesjach RDP. Więcej informacji na blogu Microsoft Virtualization Team.

Hyper-V Dynamic Memory – możliwość zarządzania użyciem pamięci przy większej ilości wirtualnych maszyn, umożliwia wybór między wydajnością a ilością wirtualnych maszyn. Bardzo przydatne przy utrzymywaniu wielu serwerów wirtualnych lub desktopów wykorzystujących VDI. Więcej o Hyper-V Dynamic Memory na blogu Microsoft Virtualization Team.

Podobnie jak SP1 dla Windows 7 zawierał będzie wszystkie poprzednie poprawki.

Jedna ciekawa informacja związana z SP1, ponieważ miała być początkowo częścią SP1 ale Microsoft zdecydował się na wydzielenie jej z Service Packa 1 i szybsze dostarczenie do swoich klientów. Mowa o Windows XP Mode, które do tej pory było dostępne tylko dla komputerów wspierających wirtualizację. Od dziś Windows XP Mode działa również na komputerach bez sprzętowego wsparcia dla wirtualizacji. Najnowszą wersję Windows XP Mode działającą na maszynach bez wsparcja dla wirtualizacji można pobrać z witryny Windows XP Mode and Windows Virtual PC Home. Dostępność Windows XP Mode dla poszczególnych wersji Windows 7 nie zmieniła się i w dalszym ciągu Windows XP Mode działa na Windows 7 Ultimate, Enterprise i Professional.

źródła poza informacjami od grupy produktowej Windows:

Windows XP Mode now accessible to more PCs – The Windows Blog

Windows XP Mode and Windows Virtual PC Home

Explaining Microsoft RemoteFX – Microsoft Virtualization Team Blog

Dynamic Memory Coming To Hyper-V – Microsoft Virtualization Team Blog

Posted in Hyper-V, Windows 7, Windows Client, Windows Server, Windows Server 2008 R2.

Tagged with , , , , , , , , , , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar