Skip to content


RDCMan dostępny publicznie

Poczta pantoflowa ma dużą siłę nawet w dzisiejszych czasach:)

Całkiem przypadkiem dowiedziałem się, że narzędzie Remote Deskop Connection Manager, które dotychczas było wykorzystywane przez Microsoft wewnętrznie trafiło do publicznego użytku i jest dostępne do pobrania.

RDCMan dostępny w wersji 2.2 to bardzo przyjemny i prosty w użyciu manager zdalnych pulpitów dedykowany dla administratorów systemów Windows. Lewą cześć okna zajmuje drzewo maszyn i ich grup, prawa część to przestrzeń robocza. Można za pomocą tego narzędzia zdefiniować dużą liczbę maszyn z którymi się łączymy i powiązać je w grupy, dla każdej maszyny lub grupy można użyć specyficznych ustawień (możliwe jest również “dziedziczenie” po obiektach, które znajdują się “wyżej” na drzewie maszyn. RDCMan wspiera bardzo dużo funkcjonalności RDC (w zależności od wersji RDC Clienta), między innymi  TS Gateway, przekierowanie urządzeń i napędów, zmianę rozdzielczości na drugi monitor.

Wspierane systemy operacyjne:  Windows 7; Windows Vista, Windows XP, Windows Server 2008 R2; Windows Server 2008; Windows Server 2003. Do użycia w systemie Windows XP i Windows Server 2003 konieczna jest instalacja Remote Desktop Connection client w wersji co najmniej 6.0 (najnowsza wersja to 7.0).

Moje doświadczenia z tym programem są długie i pozytywne i do tej pory zastanawiałem się dlaczego jest dostępny tylko wewnętrznie w Microsoft, teraz się to wreszcie zmieniło. Do tej pory polecałem znajomym bezpłatnego mRemote albo płatnego visionapp Remote Desktop 2010 R2, w tej chwili do grupy polecanych managerów zdalnych pulpitów dołączam na pierwszym miejscu RDCMan.

źródło: Remote Desktop Connection Manager – Microsoft Download Center

Posted in tech, Windows Client, Windows Server.

Tagged with , , , , , , , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar