Skip to content


Ficzery (features) Windows 7

Po opisach gestów myszy i sktótów klawiaturowych pora na inne ficzery ułatwiające życie w Windows 7.

  • Open Command Window Here. Na pewno miłym zaskoczeniem będzie możliwość uruchomienia CMD lokalizacji dowolnego katalogu otwieranego w Exploratorze Windows. Aby uruchomić CMD w danej lokalizacji należy przytrzymać Shift i uruchomić menu kontekstowe folderu lub dysku (w przypadku użycia w folderze otwartym za pomocą ścieżki UNC folder zostaje automatycznie zmapowany).

W7b7000_open_CMD_win_here

  • Odświeżeniu uległa usługa Zdalnej Pomocy (Remote Assistance). W tej wersji aplikacji możliwa jest interakcja między użytkownikiem i ekspertem w sytuacji kiedy oboje znajdują się w NATowanych sieciach zgodnych z UPnP. Między użytkokownikiem a ekspertem nawiązaywane jest bezpośrednie połączenie dzięki automatycznej konfiguracji routerów użytkowników. Widok okna użytkownika oczekującego na pomoc:

W7b7000_remote_assistance_user

Użytkownik otrzymuje 12 znakowy kod którzy musi podać ekspertowi by ten mógł mu pomóc. Widok okna eksperta.

W7b7000_remote_assistance_expert

  • Pewna ciekawostka jest związana z WordPadem: Potrafi on otwierać i zapisywać kompatybilne z Word 2007 pliki Open XML oraz pliki zgodne ze specyfikacją OpenDocument.

W7b7000_wordpad_save

  • Magnifier (Lupa) pozwala na powiększanie wybranego obszaru pulpitu np. podczas prowadzenia prezentacji. Aplikacja uruchamia się po naciśnięciu kombinacji Win + = , po kolejnych naciśnięciach kombinacji powiększa ekran w którym znajduje się kursor. Win + zmniejsza powiększenie aż do domyślnego. Program posiada też możliwości konfiguracji.

W7b7000_magnifier

  • Problem Steps Recorder aplikacja służąca do nagrywania zachowania aplikacji – świetnie służy to raportowania problemów. Niestety nie mam pewności czy aplikacja będzie występować w finalnej wersji systemu. W tej chwili służy do raportowania błędów w wersji beta. Pliki zapisywane są jako spakowany MHTML. Najprościej uruchomić tę aplikację przez komendę: PSR.exe.

w7_b7000_PSR

  • Może cieszyć natywna obsługa nagrywania obrazów ISO. Można tylko zapytać czemu tak późno…

W7b7000_burn_iso

źródło: własne doświadczenia

Posted in general, tech, Techblog, Windows 7, Windows Client.

Tagged with , , , , , , , , , , , , , , , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar