Skip to content


Home.pl – a fe, nieładnie – Hosting Windows

Jeśli chodzi o największego polskiego hostera – Home.pl to nie mam najlepszej opinii.

Mam wykupioną u nich usługę: Windows Server PRO a więc teoretycznie najlepszą.

Podczas 3 miesięcznej współpracy napotkałem następujące problemy:

– 1,5 miesiąca problemy wydajnościowe z SQL serverem (podobno atak DDOS)

– jak uspokoił się problem z SQL zaczął być widoczny problem z IIS – wciąż przeładowująca sie pula aplikacji (podobno ze względów security), niemożliwość utrzymania sesji i ciasteczka, ciągle wylogowywanie z serwisu. (Kiedyś Lotto miało reklamę “Pula Hula” i to jest najlepszy opis problemu).

Tego już nie wytrzymałem i przeniosłem serwis ITBlogs.pl na inny, świetnie działający hosting ORCSWEB.com.

Ogólna ocena usługi oferowanej przez Home.pl: działanie na poziomie słabego komputera gdzieś hen hen na bardzo niskim łączu (żeby nie powiedzieć Neostrata)… Do tego serwis na poziomie… poniżej wszelkiej krytyki.

Szczerze to nie polecam usług firmy Home.pl a szczególnie kontaktów z działem wsparcia który jest źle przygotowany merytorycznie, arogancki a do tego wydaje się mieć problemy proceduralne do czego się przyznaje w kontaktach ze swoimi klientami.

Ja:

Witam
Proszę o przekopiowanie pliku itblogs3.bak z lokalizacji \\10.1.9.1\SQL01\itblogs3.bak do katalogu głównego mojego FTP. Proszę o wykonanie tego zgłoszenia ASAP i powiadomienie mnie o tym.

HD:

Chcielibysmy poinformowac, ze pierwsze zlecenie jakie dla Panstwa zostalo zrealizowane, bylo przeprowadzone wbrew zasadom naszej infrastruktury.
Przyjecie tego typu zlecenia bylo bledem konsultanta, a wynikalo z nieznajomosci technicznych aspektow platformy hostingowej Windows. Informujemy, ze tego typu zlecenia nie sa realizowane ze wzgledow technicznych i w zwiazku z tym powtorzenie tej oparcji nie jest mozliwe.W zwiazku z powyzszym prosimy o informacje czy zycza sobie Panstwo udosptepnienia kopii bazy danych wykonanej w trybie obowiazujacego w home.pl systemu wykonywania kopii zapasowych, tworzonych co dziennie w godzinach nocnych.

O to dlaczego mam możliwość wykonania backupu do wskazanej lokalizacji już nie chciałem sie pytać…

źródła:

własne doświadczenia

Witryna Home.pl

Posted in general, IIS, personal, SQL Server, tech, Windows Server.

Tagged with , , , , , , , , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar