Skip to content


Ku pamięci: Exception from HRESULT: 0x80040E14

Na jednym Sharepointowych serwerów w wirtualnym labie przy otwarciu strony pojawił się błąd “Exception from HRESULT: 0x80040E14”:

Exception from HRESULT 0x80040E14

W eventlogu nie znalazłem niczego interesującego, za to w logu SharePointa (C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\web server extensions\12\LOGS) znalazłem często występujący następujący komunikat:

12/02/2009 14:45:28.52 w3wp.exe (0x2720) 0x0838 Windows SharePoint Services Database 6f8g Unexpected Unexpected query execution failure, error code 9002. Additional error information from SQL Server is included below. “The transaction log for database ‘STS_Content’ is full. To find out why space in the log cannot be reused, see the log_reuse_wait_desc column in sys.databases” Query text (if available): “{?=call proc_CheckoutDocument(?,?,?,?,?,?,?,?,?,?,?,?)}”

Okazało się, że na dysku jest zbyt mało pustego miejsca.
Problem jest prosty do rozwiązania. Po odzyskaniu pustego miejsca na dysku na którym składowane są bazy danych wykorzystywane przez SharePointa sytuacja wraca do normy i witryny funkcjonują normalnie. Inne operacje jak IISRESET nie są konieczne.

źródło: własne doświadczenie

Posted in ku pamięci, Microsoft Office, MOSS, SQL Server, WSS.

Tagged with , , , , , , , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar