Skip to content


2009 MVP Global Summit, Dzień 4

Ostatni dzień konferencji odbył się w Washington State Convention & Trade Center (WSCTC).

Dzień ten można podsumować, jako dzień marketingowo-życzeniowy:) Wystąpili ludzie raczej marketingowi a pod koniec każdej sesji można było zadać pytania i wyrazić swoje pobożne życzenia.

  • General Session Opening. Przeprowadził Toby Richards.
  • Keynote. Na początku wystąpił Mike Nash – Corporate Vice President for Microsoft’s Windows Product Management group. Opowiadał o Windows 7 i przyszłości Windows Live. Zaprezentował demo najnowszego builda Windows 7 i na jego przykładzie opisał, w jaki sposób odbywała się komunikacja między zespołami projektowymi a testerami Windows 7. Po sesji nastąpił blok Q&A. Po nim na scenę wkroczył Steve Ballmer – Chief Executive Officer w Microsoft Corporation (co prawda nie skandował “developers, developers” ale i tak bardzo dynamicznie poruszał się co scenie i bardzo ciężko było mu zrobić dobre zdjęcie;)Opowiadał o planach firmy Microsoft, wpływie kryzysu na rynek IT i przemysł. Sposobach komunikacji ze społecznością i jej wpływie na finalne produkty. Po czym nastąpiła sesja Q&A, podczas której można było porozmawiać z CEO o tym, co boli przeciętnych użytkowników technologii Microsoft.

2009 MVP Global Summit - Steve BallmerPo sesji Steve’a nastąpiła przerwa, po której były:

  • Keynote Panel Discussion. Prowadził S. Somasegar, Senior Vice President of Microsoft’s Developer Division opowiedział o planach działu programistycznego a następnie prowadził panel dyskusyjny.
  • Keynote. Tutaj Bob Kelly – Corporate Vice President for Microsoft’s Server and Tools Division o powiedział o nowościach w Windows Server R2, po prezetacji można było podzielić się z nim swoimi spostrzeżeniami i uwagami. Co też skrzętnie ludzie czynili.

2009 MVP Global Summit - Bob KellyPo tej sesji była przerwa na lunch, a po nim dodatkowe sesje tematyczne z grupami produktowymi.

Później już tylko pożegnania i powrotny lot do Polski. Żeby nie było, że lekko to droga znów na dwóch silnikach: Z Seattle do Chicago leciałem triple 7, z Chicago do Frankfurtu 757 a dalej do domu A321.

2009 MVP Global Summit

źródła:

własne doświadczenia

Witryna 2009 MVP Global Summit

2009 MVP Global Summit na Twitterze

Posted in community, conferences, general, MVP, MVP Global Summit, personal.

Tagged with , , , , , , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar