Skip to content


Moje podsumowanie konferencji MTS 2009 #MTS09

Wszystko co dobre szybko się kończy.

Ta reguła dotyczy też konferencji Microsoft Technology Summit 2009.

Dla mnie zaczęła się od połączonego spotkania SE Clubu i grupy WIT. Następnego dnia zaczął się na dobre MTS.

Przez dwa dni pracowałem jako ekspert w strefie ATE (Ask The Expert).

Starałem się odpowiadać na wasze pytania, które czasem były bardzo trudne. Na najtrudniejsze pytania na, które nie mogłem odpowiedzieć od razu odpowiem za pomocą poczty elektronicznej w ciągu kilku dni.

Udało mi się również być na kilku sesjach. Miedzy innymi na sesji prowadzonej przez Marka Minasiego. Sesja bardzo mi się podobała, Mark opisywał zalety VHD.

Po pierwszym dniu konferencji było spotkanie Communities @ Night podczas którego odbyło się spotkanie Bloggers Underground. O samym C@N nie napiszę za dużo, bo byłem na nim tylko chwilę, podczas SlaIT. Ale za to świetnie bawiłem się podczas BU #2.5. Spotkanie blogujących o IT potrwało dłużej niż początkowo było zaplanowane. Wszystko dlatego, że tak się rozgadaliśmy:)

Drugi dzień konferencji to znów sesje techniczne. Pod koniec drugiego dnia był finał konkursu Speaker Idol, który wygrał  Tomasz Wiśniewski – Tomek gratuluję.

Co mogę napisać ogólnie o konferencji. Było super, wiem, bo z takimi opiniami się też spotykałem podczas mojego dyżuru w strefie ATE. Sesje ocenialiście dobrze, trochę narzekaliście na klimatyzacje w niektórych salach. Za to nikt nie narzekał na jedzenie i catering. Zachęcam do wypełniania onlinowych ankiet na witrynie MTS 2009. Na podstawie opinii w tych ankietach będzie przygotowywana przyszłoroczna konferencja MTS.

Wracając do głównej wartości MTS, czyli sesji, z tego co wiem już jutro na witrynie MTS 2009 ukażą się prezentacje, które były prowadzone a w ciągu 3 tygodni mają być dostępne webcasty z sesji.

Nie zostaje mi nic tylko napisać tylko “do zobaczenia na MTS 2010”.

źródło: własne doświadczenia

Posted in conferences, MTS.

Tagged with , , , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar