Skip to content


Zmigrowałem swój blog do ITBlogs.pl

Kilka minut temu skończyłem przenosiny mojego bloga do ITBlogs.pl. Trudno zauważyć różnicę, bo dalej używam ten sam template i cały układ graficzny. Tylko górna belka menu wskazuje, że blog jest częścią większej całości.

pen and notebook

Niby nic znaczącego ale przy okazji wspomnę o tym czym jest ITBlogs.pl. To miejsce gdzie grupa znajomych prowadzi swoje blogi na ogólnotechnologiczne tematy dobrze się przy tym bawiąc. Do tej pory blogi działały w oparciu o Community Server. Parę tygodni temu wszystkie blogi zostały zmigrowane do WordPress skonfigurowanego do prowadzenia równolegle wielu blogów. Co do wyboru terminu migracji mieliśmy nosa – parę dni po naszej migracji również Microsoft rozpoczął migrować 30 milionów blogów Live Spaces do WordPress.com:) Jeśli chodzi o technikalia całość serwisu ITBlogs.pl tak jak w poprzednim wcieleniu działa oczywiście na Windows Server 2008 R2 i IIS 7.5.

Co blogerom oferuje ITBlogs.pl?

  • Oczywiście blog – oparty na WordPress,
  • Możliwość hostowania plików graficznych,
  • Przyjazną atmosferę i interakcję,
  • Możliwość korzystania z wtyczek i tematów dla WordPress, kilkanaście niezbędnych wtyczek i popularnych tematów jest dostępna, jeśli potrzebujesz czegoś więcej a wtyczka jest stabilna to jest możliwość jej dodania,
  • Możliwe jest podpięcie bloga pod własną domenę -w blogach prowadzonych na WordPress.com trzeba za to niestety płacić u nas nie:)).

5 Mini Notepads 50% off

Jeśli nie wiesz jeszcze gdzie prowadzić swojego technicznego bloga albo Twój obecny tech blog trafił z Live Spaces na WordPress.com i nie bardzo wiesz co z tym zrobić to ITBlogs.pl jest miejscem właśnie dla Ciebie! Zapraszamy, przyłącz się do nas!

źródło: własne blogowe doświadczenia

Posted in community, personal.

Tagged with , , , , , , .


0 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar