Skip to content


Zmigrowałem swój blog do ITBlogs.pl

Kilka minut temu skończyłem przenosiny mojego bloga do ITBlogs.pl. Trudno zauważyć różnicę, bo dalej używam ten sam template i cały układ graficzny. Tylko górna belka menu wskazuje, że blog jest częścią większej całości.

pen and notebook

Niby nic znaczącego ale przy okazji wspomnę o tym czym jest ITBlogs.pl. To miejsce gdzie grupa znajomych prowadzi swoje blogi na ogólnotechnologiczne tematy dobrze się przy tym bawiąc. Do tej pory blogi działały w oparciu o Community Server. Parę tygodni temu wszystkie blogi zostały zmigrowane do WordPress skonfigurowanego do prowadzenia równolegle wielu blogów. Co do wyboru terminu migracji mieliśmy nosa – parę dni po naszej migracji również Microsoft rozpoczął migrować 30 milionów blogów Live Spaces do WordPress.com:) Jeśli chodzi o technikalia całość serwisu ITBlogs.pl tak jak w poprzednim wcieleniu działa oczywiście na Windows Server 2008 R2 i IIS 7.5.

Co blogerom oferuje ITBlogs.pl?

 • Oczywiście blog – oparty na WordPress,
 • Możliwość hostowania plików graficznych,
 • Przyjazną atmosferę i interakcję,
 • Możliwość korzystania z wtyczek i tematów dla WordPress, kilkanaście niezbędnych wtyczek i popularnych tematów jest dostępna, jeśli potrzebujesz czegoś więcej a wtyczka jest stabilna to jest możliwość jej dodania,
 • Możliwe jest podpięcie bloga pod własną domenę -w blogach prowadzonych na WordPress.com trzeba za to niestety płacić u nas nie:)).

5 Mini Notepads 50% off

Jeśli nie wiesz jeszcze gdzie prowadzić swojego technicznego bloga albo Twój obecny tech blog trafił z Live Spaces na WordPress.com i nie bardzo wiesz co z tym zrobić to ITBlogs.pl jest miejscem właśnie dla Ciebie! Zapraszamy, przyłącz się do nas!

źródło: własne blogowe doświadczenia

Posted in community, personal.

Tagged with , , , , , , .


4 Responses

Stay in touch with the conversation, subscribe to the RSS feed for comments on this post.

 1. Amandi says

  Czyli teraz jedziemy na tym samym wózku. 😛 Co do wtyczek, to chyba trochę nie bangla Google Analitycs. Poza tym nie da się dodać meta tag z Bing Webmaster Tools a co za tym idzie, gorzej z indeksowaniem w Bing. Nie zmienia to faktu, że ITBlogs to ciekawa inicjatywa i miłe towarzystwo (muszę trochę ‘posmarować’…). 🙂

  P.s. Hosted by Webio tylko u Ciebie, czy jednak w całości? 😉

 2. Karol Stilger says

  Google Analitycs powinny działać poprawnie, skontaktuję się z Tobą i zobaczę czemu Ci nie działa.
  [updated] Wystarczy włączyć wtyczkę “Google Analytics for WordPress”.
  Co do Bing to jeszcze nie sprawdzałem jak można podpiąć ale pewnie nie będzie to jakoś specjalnie trudne, w najgorszym razie można dodać pole tekstowe jako widget i w nim umieścić ten kod.
  [updated] Dodałem wtyczkę: “Easy Verification” do weryfikacji przez Google Webmaster Tools, Bing Webmaster Tools i Yahoo.

  Tak, całość hostowana przez Webio. Za jakiś czas pomyślę nad jakimś wspólnym banerkiem, który fajnie żeby pokazał się na wszystkich blogach ale to dopiero jest na mojej liście todo;)

 3. Amandi says

  Włączenie samej wtyczki nic nie daje, bo trzeba mieć dostęp do ustawień tejże (powinna się pojawić taka pozycja w Settings) , a tego właśnie nie ma (tylko u mnie?). Easy Verification wywala błąd “You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.” zarówno przy Google jak i Bing.

  A banerek jest dobry ten co masz przecież, czy chcesz jakiś taki słitaśny…? 😛

 4. Karol Stilger says

  Rzeczywiście jest jakiś problem z tymi wtyczkami, nie są zoptymalizowane pod WordPress MU, niestety w pełni działających nie udało mi się znaleźć. Z moimi uprawnieniami mogę zmienić ustawienia wtyczki dla Ciebie. Proszę skontaktuj się ze mną i podaj mi jakie masz identyfikatory dla usług, które używasz.

  Banerek jest ładny, ale chodzi mi po głowie jakiś ładniejszy:)Some HTML is OK

or, reply to this post via trackback.Skip to toolbar